NAŠE FILOSOFIE

Krása a dokonalost vznikají pomalu. Naše práce je tvůrčí proces, skládající se ze stovek okamžiků, soustředěných na precizní detaily. Ruční šití je pro nás jedinou cestou k nejvyšší kvalitě a trvanlivosti. Základem naší práce je dialog se zákazníkem - vědomí, že se náš výrobek, ručně šitý na míru, stane osobním předmětem jeho či jejího každodenního života, je pro nás velmi zavazující.

NÁŠ PŘÍBĚH

Počátky naší práce s kůží sahají do roku 1994. Zpočátku jsme se věnovali výrobě kožených jezdeckých potřeb. Dnes se věnujeme zakázkové výrobě luxusních kožených výrobků na zakázku.
Společně se zákazníky hledáme to nejlepší řešení, proces je vždycky tvůrčí. Používáme tradiční řemeslné postupy a šijeme pouze ručně. Sledujeme trendy v kožedělném oboru. Naším cílem je vrátit brašnářské tradici respekt, jaký si zaslouží, a klientům předat výrobek pro osobní zážitek špičkové kvality, která je bude provázet roky. Trendy se mění, ale poctivé řemeslo zůstává.
Ondřej Šíma
Zaměstnankyně Šíma Praha

RUČNÍ ŠITÍ

Metoda ručního šití je bezkonkurenčně nejvíce trvanlivým způsobem výroby kožených předmětů. Používáme jehlu, nitě nejlepších značek a své ruce. Naší zručnost prověří každý steh – každý musí být vizuálně perfektní a pevný, proto výroba zabere hodně času. Kvalitní, ručně šité výrobky vznikají vždy déle, ale jsou krásné, jedinečné a trvanlivé.
Ikonka hlavičky pera

MATERIÁLY

Kožené výrobky provázejí člověka odedávna. Kůže je jedním z nejkrásnějších přírodních materiálů. Přizpůsobí se svému majiteli, získá patinu a stává se součástí jeho životního stylu. V našem ateliéru vybíráme osobně všechny materiály na zahraničních veletrzích a podrobujeme je důkladné vizuální i hmatové kontrole, abychom si byli jisti jejich bezchybným stavem v ploše. Nakupujeme v belgických, francouzských a italských koželužnách.
Developed by inspirum.